O nas

Mieszkamy w górach – może nie najwyższych, ale za to bardzo pięknych – na wsi, na skraju lasu z pięknym widokiem i własnym rozgwieżdżonym niebem.

Mamy leśny własnoręcznie zrobiony plac zabaw z błotną kuchnią, ścieżką sensoryczną, hamaki, leżaki z palet, małpi gaj z pieńków, desek i lin.

Na co dzień, zawodowo zajmujemy się programowaniem oraz grafiką użytkową – pracujemy zdalnie, czyli w domu, z dala od hałasu miasta, przeludnionych biur i sztywnych godzin pracy.

Praktykujemy edukację według pedagogiki Marii Montessori i tzw. homeschooling, czyli edukację domową, gdzie dziecko może spełniać obowiązek szkolny poza placówką szkolną, ciesząc się każdym dniem, mając czas na rozwijanie własnym pasji i talentów, spotkaniami z przyjaciółmi oraz ucząc się w sposób dostosowany do swojego stopnia rozwoju, w zgodzie z własnymi potrzebami i zainteresowaniami – w pedagogice Montessori nazwane jest to fazami wrażliwymi, a psychologia nazywa fazami sensytywnymi.

Bliska jest nam filozofia zero waste – zdarza nam się tworzyć pomoce naukowe z rolek po papierze toaletowym i zakrętek po kefirach – oraz wegetarianizm, co nie znaczy, że na naszym stole codziennie jest tylko trawa i kiełki.

Dostępne na rynku gotowe materiały edukacyjne nie spełniały naszych oczekiwań: były nieestetycznie przygotowane, obrazki w kartach były różnej wielkości lub ograniczały się tylko do kilku przedmiotów lub zawierały błędy merytoryczne.

Dlatego postanowiliśmy coś z tym zrobić i tak łącząc pasję, umiejętności, pomysły, chwilę wolnego czasu oraz wychodząc z założenia, że skoro i tak tworzymy te materiały na własne potrzeby edukacyjne, to czemu mamy się nimi nie podzielić z Wami – rodzicami, wychowawcami, nauczycielami, pedagogami.

Tak właśnie powstało nudzi-misie.pl – strona z materiałami edukacyjnymi, które tworzone z myślą o idei pedagogiki Marii Montessori mają pomóc Wam w codziennej nauce – zabawie, z Waszymi dziećmi.

Jesteśmy otwarci na wszelkie Wasze sugestie, pytania, pomysły, chęć współpracy, więc piszcie do nas na kontakt@nudzi-misie.pl

Na chwile obecną materiały dostępne na stronie są przygotowane w wersjach cyfrowych, czyli po pobraniu trzeba je wydrukować, wyciąć i zalaminować aby dłużej służyły.

Jeżeli chcecie nas poznać nieco bliżej i wejść na chwilę do naszego podróżniczego świata, zapraszamy Was na naszego bloga pod adresem https://blog.nudzi-misie.pl